Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Axel Springer Polska uruchomił serwis internetowy Wygadaj.pl

poniedziałek, 07 czerwca 2010 18:04


Na początku czerwca Axel Springer Polska uruchomił serwis internetowy Wygadaj.pl. Jego użytkownicy mogą prowadzić darmowe rozmowy telefoniczne w zamian za oglądanie reklam online. Formuła serwisu Wygadaj.pl jest nieskomplikowana, a zasady korzystania z darmowych połączeń bardzo czytelne. Użytkownik wpisuje na stronie dwa numery telefonów - swój i osoby, z którą chce się połączyć. System natychmiast oddzwania do użytkownika i łączy go z drugim z wpisanych wcześniej numerów. Prowadzona rozmowa jest całkowicie darmowa, a jedynym warunkiem jej trwania jest kliknięcie co 30 sekund na pojawiający się na ekranie zegar. W czasie rozmowy serwis wyświetla film reklamowy lub statyczną reklamę firmy będącej sponsorem połączenia.

Niezarejestrowani użytkownicy mogą rozmawiać za darmo przez minutę z numerami stacjonarnymi w Polsce. Dla osób zalogowanych dostępne są rozmowy bez czasowego limitu, także na telefony komórkowe i numery stacjonarne w wybranych krajach. Zarejestrowani użytkownicy mogą ponadto korzystać z dodatkowych opcji serwisu, takich jak książka telefoniczna i rejestr połączeń.

Wygadaj.pl tworzy w internecie platformę bazującą na relacji użytkownik-reklamodawca. Dzięki temu, że użytkownik co 30 sekund potwierdza swoją aktywności na stronie, reklamodawcy zyskują pewność faktycznego dotarcia do odbiorcy. Użytkownik z kolei ma świadomość, że to reklamodawca jest sponsorem jego darmowego połączenia, a wyświetlana reklama oznacza konkretną korzyść w postaci bezpłatnej rozmowy.

Serwis Wygadaj.pl został przygotowany przez zespół serwisu Fakt.pl. Jego wprowadzeniu towarzyszy kampania reklamowa w serwisach internetowych Axel Springer Polska, m.in. Fakt.pl, newsweek.pl, komputerswiat.pl i autoswiat.pl.

źrodło: Axel Springer PolskaPodziel się
oceń
72
340

komentarze (15) | dodaj komentarz

Fring dla iPad: w kieszeni i na kolanach

niedziela, 23 maja 2010 12:17


Od 13 maja 2010 Fring dostępny jest również dla iPad'a. Oprogramowanie Fring po prostu ściągasz ze sklepu Apple App i korzystać. Oczywiście wszystko za darmo. Więc nie ma znaczenia, czy używasz iPad, iPhone, iPod Touch - Fring jest do Państwa dyspozycji !

Podziel się
oceń
1
1

komentarze (12) | dodaj komentarz

FreecoNet otwiera pokoje telekonferencyjne

niedziela, 23 maja 2010 11:48


W ofercie operatora FreecoNet pojawiła się nowa, bezpłatna usługa - Telekonferencje. Umożliwia ona jednoczesne połączenie nieograniczonej liczbie rozmówców, niezależnie od tego, z jakiej sieci telefonicznej korzystają. Dostęp do usługi nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji ani urządzeń. Wystarczy wykonać tylko jeden telefon, aby zarezerwować pokój telekonferencyjny.

Nowa usługa FreecoNet znajdzie zastosowanie zawsze wtedy, kiedy zachodzi potrzeba kontaktu z większą grupą oddalonych od siebie osób. Aby z niej skorzystać, nie trzeba podpisywać dodatkowych umów ani posiadać specjalnego oprogramowania. Zakładanie telekonferencji i przyłączanie się do niej odbywa się w prosty i szybki sposób. Należy zadzwonić pod numer 801 00 95 95 (dla telefonów stacjonarnych) lub 699 444 501 (z komórki oraz z zagranicy) i zarezerwować wirtualny pokój, nadając mu autoryzujący kod PIN. Pozostałym użytkownikom wystarczy podać numer telefonu i kod PIN, które pozwolą im włączyć się do rozmowy. W telekonferencji może wziąć udział nawet kilkadziesiąt osób. Wirtualny pokój telekonferencyjny pozostaje aktywny przez siedem dni. 

Za usługę nie jest pobierana dodatkowa opłata i jest ona dostępna dla użytkowników wszystkich sieci. Udział w telekonferencji jest całkowicie bezpłatny dla użytkowników FreecoNet. Pozostali uczestnicy rozmowy rozliczani są jedynie za czas połączenia, płacąc wg cennika swojego operatora.

„Nasza nowa usługa powinna szczególnie zainteresować firmy – zwłaszcza te posiadające dużo oddziałów lub zatrudniające wielu pracowników zdalnych. Telekonferencje mogą się przydać np. w negocjacjach, sytuacjach kryzysowych, ale także podczas codziennego dzielenia się wiedzą, kiedy zwyczajnie nie ma możliwości osobistego spotkania. Usługa znacznie ułatwia też komunikację z podróżującymi pracownikami lub kontrahentami, oszczędzając przy tym czas i koszty, co jest szczególnie istotne dla firm szukających oszczędności w czasie kryzysu” – mówi Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet Tlenofon.S.A.. 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.


Podziel się
oceń
90
424

komentarze (17) | dodaj komentarz

Skype wprowadza nowe abonamenty miesięczne na połączenia do 170 krajów

środa, 05 maja 2010 23:03
Od jutra Skype uruchamia nowe plany wykonywania połączeń do ponad 170 krajów, pozwalające klientom zaoszczędzić do 60 procent w porównaniu do standardowych stawek Skype Pay As You Go. Dzięki nowym miesięcznym abonamentom oferowanym przez Skype użytkownicy będą mogli wykonywać połączenia z numerami stacjonarnymi i komórkowymi łatwiej i taniej niż kiedykolwiek wcześniej.  będą mieli większy wybór, gdyż abonamenty dostępne będą w różnorodnych pakietach, od 60 minut aż do pakietów nieograniczonych, będzie również możliwość wykupienia miesięcznego, 3-miesięcznego lub 12-miesięcznego abonamentu na rozmowy.

Oferta abonamentów Skype zaczyna się od zaledwie 0,89 € (1,09 $ / 0,69 £)* miesięcznie i obejmuje efektywne stawki w wysokości nawet 0,01 € (0,01 $ / 0,01 £) za minutę do niemal wszystkich lokalizacji na całym świecie.

„Nowy miesięczny abonament Skype pozwala obniżyć koszty rozmów międzynarodowych i uprościć wybór planu, który w największym stopniu będzie odpowiadać potrzebom użytkowników” – powiedział Neil Stevens, Dyrektor Generalny Jednostki Biznesowej ds. Konsumentów. - „Użytkownicy z całego świata mogą teraz w prosty i elastyczny sposób wykonywać tańsze połączenia z niemal każdym numerem na całym świecie.”

Skype jest powszechnie znany jako dostawca darmowych rozmów głosowych i wideo dla użytkowników z całego świata. Od października 2005 roku firma oferuje także możliwość taniego wykonywania połączeń użytkownikom Skype, którzy chcą dzwonić na numery telefonów stacjonarnych lub komórkowych. Według danych TeleGeography, rozmowy wykonywane za pośrednictwem Skype stanowią obecnie 12 procent wszystkich rozmów międzynarodowych na świecie.

Źródło: Skype


Podziel się
oceń
23
83

komentarze (15) | dodaj komentarz

FreecoNet wprowadził rozmowy HD

wtorek, 02 marca 2010 9:59


FreecoNet, jako pierwszy operator w Polsce, umożliwił prowadzenie rozmów telefonicznych w jakości HD. Tej tematyce poświęcony został Lunch VoIP-owy 2010, który odbył się 24 lutego w Warszawie. 

Wprowadzenie HD Voice oznacza dla użytkowników FreecoNet lepszą jakość dźwięku rozmów telefonicznych, a wkrótce także usług dodanych. - „HD Voice korzysta z szerokopasmowych kodeków (g722), które próbkują dźwięk 16 tys. razy na sekundę, w zakresie od 150Hz do 7kHz. Tradycyjna telefonia - oparta na wąskopasmowym łączu PSTN - umożliwia próbkowanie dźwięku z prędkością 8 tys. razy na sekundę i korzystanie z częstotliwości od 200Hz do 4kHz. Porównując specyfikacje obu systemów można śmiało stwierdzić, że HD Voice zapewnia dwukrotnie lepszą jakość dźwięku. Z jej pomocą można bezbłędnie rozpoznać głos każdego rozmówcy, w tym trudny akcent obcojęzyczny, dzięki czemu przekaz treści jest płynny i zrozumiały. Wrażenie z rozmowy jest takie, jakby nasz rozmówca był w tym samym pokoju” - tłumaczy Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu FreecoNet SA.

Możliwość rozmawiania w technologii HD nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla użytkowników FreecoNet. Obaj rozmówcy muszą jedynie posiadać aparat telefoniczny obsługujący szerokopasmowy kodek g722. W przypadku, gdy jeden z telefonów obsługuje wyłącznie kodeki wąskopasmowe, połączenie zostanie ustanowione w jakości właściwej dla tego właśnie standardu. W trosce o ułatwienie użytkownikom wyboru odpowiednich rozwiązań technicznych, FreecoNet testuje sprzęt i prowadzi jego certyfikację. Logotyp HD Voice, którym oznaczony jest dany produkt, daje gwarancję, że w pełni umożliwia on połączenia w jakości HD. Tego typu telefon to np. Siemens Gigaset A580 IP, który jest obecnie do nabycia we FreecoNet za złotówkę. Sprzęt VoIP, który wspiera technologię HD Voice, staje się coraz szerzej dostępny na rynku. Zaawansowane telefony IP mają w swojej ofercie m.in. Gigaset, AVM czy Yealink

HD Voice w telefonii to w Polsce nowość. Wprowadzenie tej technologii w kilku krajach (w tym w Polsce) całkiem niedawno, bo na tegorocznych targach CES w Las Vegas, zapowiedział Orange. FreecoNet jest prekursorem nowych standardów jakości rozmów telefonicznych w naszym kraju, ale w najbliższym czasie wszyscy operatorzy telekomunikacyjni pójdą z pewnością w jego ślady i zaoferują rozmowy w jakości HD jako standardową usługę dla abonentów. Różnica w dźwięku jest bowiem na tyle wyraźna, że klient, który raz z niej skorzysta i porówna z dźwiękiem tradycyjnym, z pewnością będzie wymagać takiej samej jakości od swojego obecnego operatora. O tym, jaka to jest różnica, można się przekonać pod adresem www.hdvoice.pl przy pomocy specjalnie do tego stworzonego nagrania demo. Znajdują się tam również szczegółowe informacje o technologii HD Voice. 

Wprowadzenie technologii HD Voice to tylko jedno z narzędzi, za pomocą których FreecoNet chce zrewolucjonizować rynek telekomunikacyjny w Polsce. Kolejną niespodzianką, którą ujawniono w ubiegłym tygodniu podczas Lunchu VoIP’owego 2010 jest porozumienie o fuzji FreecoNet i Tlenofon. Pozwoli ona stworzyć największego polskiego dostawcę telefonii internetowej.

Szczegółowe informacje znajdują się na www.freeconet.pl oraz www.hdvoice.pl.

Share/Bookmark


Podziel się
oceń
21
79

komentarze (14) | dodaj komentarz

sobota, 21 października 2017

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl