Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 260 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Skype! Od zwykłego użytkownika do (nie tylko) małego przedsiębiorstwa

sobota, 26 września 2009 13:17


Wydawnictwo Helion w roku 2006 opublikowało książkę "Skype! Od zwykłego użytkownika do (nie tylko) małego przedsiębiorstwa".  Mimo upływu czasu i faktu że książka dostępna jest obecnie tylko z rynku wtórnego polecana jest dla osób rozpoczynających przygodę w Skype.

"Pojawienie się Skype´a zrewolucjonizowało komunikację sieciową równie błyskawicznie, jak kiedyś pierwsze komunikatory. Prosty w obsłudze, dostępny bezpłatnie i działający na każdej platformie sprzętowej i systemowej program, umożliwiający komunikację głosową w oparciu o technologię VoIP, szybko stał się jednym z podstawowych narzędzi komunikacyjnych. Używany jest nie tylko przez fanatyków sieci, ale również przez przedsiębiorców. Jednak niewielu użytkowników wykorzystuje pełnię możliwości Skype'a.

Książka "Skype! Od zwykłego użytkownika do (nie tylko) małego przedsiębiorstwa" odkryje przed Tobą wszystkie tajemnice tego niezwykłego programu. Dzięki niej dowiesz się, jak on działa, nauczysz się go konfigurować oraz korzystać z wielu oferowanych opcji. Przekonasz się, że Skype´a używać można zarówno do kontaktowania się z innymi użytkownikami tej aplikacji, jak i do połączeń z numerami stacjonarnymi i komórkowymi, przeprowadzania wideokonferencji oraz przesyłania plików. Poznasz programy rozszerzające możliwości Skype´a, a także skonfigurujesz sieć w domu lub w biurze tak, aby komunikator działał z najwyższą wydajnością."

Poniżej fragment książki:

 
Podziel się
oceń
21
69

komentarze (1) | dodaj komentarz

"Potyczki z dialplanem" w magazynie NEXT

wtorek, 23 grudnia 2008 2:03W numerze 01/2009 magazynu NEXT ukazał się artykuł poświęcony tworzeniu dialplanu dla urządzeń VoIP firmy Linksys. Czytamy między innymi:

"Dialplan to zaawansowane narzędzie, bez którego nie poznasz do końca możliwości swojej bramki VoIP. Niniejszy poradnik to kompendium wiedzy na ten temat. Dzięki niemu nauczysz się fachowo tworzyć prfesjonalne schematy połączeń. (...) Przedstawiony w artykule opis dialplanu jest uniwersalny, można go stosować do wszystkich urządzeń VoIP firmy Linksys: PAP2T, SPA2102, SPA 3102, WAG54GP2, WRP400, WRTP54G i telefonów IP serii SPA9xx."

Autor artykułu w bardzo dokładny i rzetelny sposób pokazuje możliwości tworzenia dialplanów czyli "schemtów wykonywania połączeń telefonicznych". Lekture polecam wszystkim użytkownikom urządzeń VoIP firmy Linksys !


Użyteczne linki:
Magazyn NEXT


Podziel się
oceń
27
90

komentarze (2) | dodaj komentarz

"Jak dzwonić za grosze" w cyklu Biblioteczka Komputer Świat

środa, 24 września 2008 0:00Od 22 września 2008 w kioskach dostępna jest kolejna pozycja biblioteczki Komputer Świata o numerze 4/08 pod tytułem "Jak dzwonić za grosze" czyli "Wszystko o komunikacji VoIP". Co zawiera poradnik ? Składa się z pięciu rozdziałów tj (cytat z stron Komputer Świat):
  1. Podstawy telefonii VoIP - w tym rozdziale przeczytamy, czym jest i jak działa VoIP oraz czy każdy z nas może tanio rozmawiać przez internet. Komputer Świat pokaże, jak sprawdzić, czy nasze łącze zapewni nam odpowiednią jakość rozmów. A ze specjalnie przygotowanego diagramu dowiemy się, w jaki sposób możemy korzystać z telefonii internetowej.
  2. Skype - ze wskazówkami przygotowanymi przez Komputer Świat dotyczącymi instalacją Skype i obsługi programu
  3. Wybieramy operatora SIP - jeśli jednak zamierzamy zastąpić operatora tradycyjnego telefonią VoIP, lepiej korzystać z usług jednego z operatorów SIP - współpracuje z nimi większość niezależnych urządzeń VoIP. Z tego rodziału dowiemy się, jak wybrać operatora, który najlepiej odpowie na nasze potrzeby.
  4. Korzystamy z VoIP bez komputera - w tym rozdziale Komputer Świat podpowie, jaki sprzęt wybrać, aby spełniał nasze oczekiwania i był odpowiedni do typu łącza internetowego, które mamy. Dowiemy się także, jak podłączyć i skonfigurować wybrane urządzenia VoIP do pracy z założonym we FreecoNet kontem SIP oraz kontem Skype.
  5. Mobilny VoIP - z tego rozdziału dowiemy się, jak odpowiednio przygotować do rozmów VoIP telefon komórkowy ze zintegrowaną aplikacją oraz wykorzystać do internetowych pogawędek aplikację Fring.
Tyle oficjalna informacja. Prócz tego do poradnika dołączona jest płyta CD zawierająca programy umożliwiające komunikację VoIP takie jak: Gadu-Gadu, Gizmo5, ICQ 6, Spik, Tlen.pl 6.0, Skype, X-Lite 3, Zoiper 2 i inne. Pytanie oczywiście po co załączana jest do poradnika płyta CD skoro wszystkie znajdujące się na płycie programy można ściągnąc z sieci i do w dodatku w aktualnej wersji. Skoro podręcznik traktuje o technologii VoIP to znaczy iż jej potencjlny nabywca musi być szczęśliwym użytkownikiem szerokopasmowego internetu - w przeciwnym wypadku nabycie poradnika o VoIP jest tym samym co zakup książki o pływaniu na pustyni.

Pozycja ta przeznaczona jest moim zdaniem dla użytkowników początkujących. Dział drugi opisujący program Skype, któremu poświęconych jest 35 stron czyli 1/3 całego poradnika (!!!) do bólu opisuje najmniejsze szczegóły programu chwila aż nazbyt szczegółowo. Natomiast dział trzeci raczej należałoby nazwać "Konfigurujemy konto w Freeconet" zamiast "Wybieramy operatora SIP". I znów autor poświeca temu tematowi 20 strony. Opis urządzeń VoIP SIP znajdujący się w dziale 4 jest bardzo pobieżny i podający trochę nieaktualne ceny. Ogólnie:
pozycja ta przeznaczona jest moim zdaniem dla użytkowników bardzo początkujących, która w ponad 50% zawartości poświęcona jest Skype i Freeconet.


Użyteczne linki:

Biblioteczka Komputer Świata 4/08


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

"Za darmo rozmawiaj przez telefon" w majowym magazynie Chip

czwartek, 15 maja 2008 0:00W majowym numerze magazynu Chip ukazała się próba analizy ofert darmowego dzwonienia przy użyciu telefonii internetowej.

"Używasz Gadu-Gadu, Tlena czy Skype’a? To znaczy, że już dziś wiele rozmów wykonujesz za darmo poprzez komputer. Pora jednak na kolejny krok. Przestań płacić także za rozmowy przez telefon stacjonarny i komórkowy. Przedstawiamy różne triki umożliwiające dzwonienie całkowicie bez opłat. Nie zawsze możliwe jest uzyskanie rachunku równego dokładnie zero, ale w takich sytuacjach podajemy sposoby na naprawdę tanie dzwonienie. "

Artykuł na pewno spełnia rolę popularyzującą technologię VoIP - czy we właściwy sposób? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam po lekturzez artykułu.

Użyteczne linki:
Za darmo rozmawiaj przez telefon
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

"Tani telefon - reaktywacja" na stronach PC World

piątek, 09 maja 2008 0:00PCworld.pl zamieszcza na swoich stronach artykuł o możliwościach taniego dzwonienia. Sposobów na obniżenie rachunków telefonicznych jest wiele, ale najbardziej korzystnym spośród wszystkich dostepnych jest VoIP. Jak zaznacza autor artykułu, samo tanie dzwonienie to nie jedyna korzyść, jaką daje telefonia internetowa, bo warto zwrócić uwagę na usługi dodatkowe. Dzieki nim można stworzyć np. małe Call Center, prowadzić wideokonferencje czy aktywować pocztę głosową.

Użyteczne linki:
"Tani telefon - reaktywacja" na stronach PC World

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

sobota, 24 lutego 2018

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl